Pekingská kachna v Pekingu/ Navštívit Peking a neochutnat proslulou Pekingskou kachnu se rovná spáchání těžkého gastronomického hříchu.
Totiž, málokteré jídlo na světě přežilo v téměř nezměněné podobě 6 století a vysloužilo si zvěčnění v literární, muzikální i výtvarné podobě. Pekingská kachna je dokonce ověnčena titulem – Čínské kulturní dědictví a má se za to, že pod dojmem z této lahůdky, Henry Kissinger uzavřel jednu ze zásadních dohod s Čínou.
Historie Pekingské kachny sahá až do 12 století, do období vlády dynastie Ming a je neuvěřitelné, že jedna z původních restaurací zaměřených na přípravu tohoto pokrmu, Bianyifang (založená v roce 1416 ) funguje v Pekingu i v současné době.
Z původních divokých kachen, žijících na březích řeky Jang-c´tiang se vyšlechtilo domácí plemeno, známe pod názvem pekingská kachna a to se používá jako jediný originální druh pro přípravu pečínky. Kachny se krmí 45 dní ve volném výběhu a 15-20 dní 4x denně v uzavřených kotcích tak, aby dosáhly váhy 2,5-3 kg.
Vykrmená kachna se podřízne, oškube v horké vodě a skrze krk se do kůže foukne vzduch, aby se kůže patřičně oddělila od masa. Před samotným pečením ve speciální troubě, se kachna znova omyje ve vodě a nechá pověšená usušit, v průběhu sušení se potírá melasou a nakonec se znovu omyje vodou.
V tradiční peci se topí tvrdým dřevem z ovocných stromů, zavěšené kachny se pečou při teplotě 270 °C po dobu 40 minut.
Ochutnat tento skvost čínské gastronomie můžete v původních restauracích Pekingu nebo můžete zvolit jednu z moderních restaurací, které kombinují starobylé receptury s moderním „ fusion „ pojetím. Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, restaurace Da Dong Peking Duck (Dong Si Shi Tiao, Nan Xin Cang business Mansion) je skvělým řešením.
Interiér restaurace je zařízen v moderním asijském stylu, poskytuje hostům dostatek prostoru a soukromí pro dokonalý gastronomický zážitek.