Araven – revoluce v uchovávání potravin

// 26.1.2016

Španělská firma Araven se již několik desítek let věnuje výrobě kvalitních platových výrobků jak pro domácnost, tak pro profesionální užití. V odvětví skladování potravin v profesionálních kuchyních patří mezi absolutní špičku. Její polypropylénové, polykarbonátové a silikonové gastronádoby splňují nejpříšnější hygienické normy HACCP a mají potřebnou certifikaci.

  • certifikace ISO 9001

  • jsou v souladu s evropskými normami udávajícími nezbytné vlastnosti výrobků pro styk s potravinami Reg.(CE) 1935/2004 Reg. (CE) 10/2011 Reg (CE) 1907/2006 (REACH)

  • splňují požadavky stanovené evropským zákonem o obalech Directive 94/62/CE a 2004/12/CE.

  • jsou vyrobeny ze 100% recyklovatelného materiálu

POLYPROPYLENOVÉ GN

Vzduchotěsné nádoby ve velikosti GN s nesnímatelným štítkem pro snadnou orientaci v uskladněných potravinách. Údaje na štítku jsou vyznačeny podle požadavků evropské normy Reg (CE) n.852/2004 Reg (CE) n.178/2002

S netoxickým označovačem, který lze lehce smýt a štítek zůstává stále jako nový.

Pro tabulku velikostí a další informace klikněte zde

ANTIALERGENNÍ POLYPROPYLENOVÉ GN

Tyto fialové GN jsou určeny pro skladování potravin pro osoby trpící různými typy alergií a nesnášenlivostí určitých typů potravin. Fialová barva GN odlišuje tyto GN od ostatníchGN, čímž zabraňuje možné kontaminaci s potravinami, které alergeny obsahují. Speciální štítek umožňuje označení daného alergenu. Jedná se taktéž o vzduchotěsné nádoby ve velikosti GN s nesmímatelným štítkem.

Pro tabulku velikostí a další informace klikněte zde

SILIKONOVÉ GN

Silikonové GN představují opravdovou novinku v profesionální kuchyni. Díky materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, je možné v nich potraviny péct a zároveň skladovat, čímž ušetříte čas a náklady na čištění. Zároveň také ušetříte místo v kuchyni, jelikož nepotřebujete nádobí zvlášť na pečení a zvlášť na uskladnění. Mají nepřilnavý povrch.

 

Pro tabulku velikostí a další informace klikněte zde

GN SILIKONOVÁ VÍKA

Silikonová víka Araven jsou zcela vzduchotěsná, čímž udržují potraviny déle čerstvé. Hlavními výhodami jsou nízká pravděpodobnost kontaktu s mikroby, se vzduchem a schopnost udržet stejnou konzistenci, chuť a vůni. Díky pružnosti materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, mohou být použity na všechny nádoby stejné GN velikosti bez ohledu na to, ze kterého materiálu jsou nádoby vyrobeny, tzn. např. také na porcelánové a nerezové nádoby. Jsou vyráběny v sedmi nejpoužívanějších velikostech. Jsou průhledné pro snadnou identifikaci obsahu. Mohou být použity v troubě i v mikrovlnné troubě. Jejich použití zkracuje dobu vaření a snižuje tím také náklady na energie.

Pro tabulku velikostí a další informace klikněte zde

KULATÁ SILIKONOVÁ VÍKA

Jsou navrženy tak, aby mohl být vzduch částečně vytlačen z nádoby, čímž se prodlužuje čerstvost potravin. Zabraňují také vzájemnému načichnutí potravin. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny je velmi pružný, což zajišťuje možnost použití na různých druzích materiálů a povrchů. Víky je možné zakrývat mísy, pánve, talíře atd., nerezové, porcelánové, skleněné, polypropylenové nádoby atd. Víko lehce přilne k okraji pánve, mísy atd. a zajistí dokonalé utěsnění. Je možné je použít k vaření či ohřívání např. v mikrovlnné troubě nebo konvektomatu, čímž se sníží doba vaření a náklady na energie. 

Pro tabulku velikostí a další informace klikněte zde

POLYKARBONÁTOVÉ GN

Polykarbonátové vzduchotěsné nádoby s víky jsou navrženy především pro catering. Mají zabudovaný štítek pro snadnou orientaci při skladování, jsou průhledné. Speciálně tvarovaná poklice s gumovým těsněním umožňuje dokonalé skladování také ve velkých nádobách.

Pro tabulku velikostí a další informace klikněte zde

POLYKARBONÁTOVÉ GN BEZ VÍKA

Polykarbonátové vzduchotěsné nádoby bez víka jsou navrženy především pro catering. Mají zabudovaný štítek pro snadnou orientaci při skladování, jsou průhledné.

Pro tabulku velikostí a další informace klikněte zde

POLYKARBONÁTOVÁ PERFOROVANÁ GN 1/1, HL. 150 MM

Pro perfektní skladování, umožňuje uvolňování výparů ze samotné uskladněné potraviny. Je možné ji použít také jako cedník na těstoviny nebo zeleninu. 

POLYKARBONÁTOVÉ VZDUCHOTĚSNÉ GN VÍKO

Speciálně tvarovaná poklice s gumovým těsněním umožňuje dokonalé skladování také ve velkých nádobách. 

Pro tabulku velikostí a další informace klikněte zde

POLYKARBONÁTOVÉ PODPŮRNÉ VÍKO 1/1 a 1/2

Podpůrné víko pro lepší přepravu, použitelné také jako podnos.

SKLADOVACÍ NÁDOBY VELIKOSTI GN

Skladovací GN nádoby s víkem mají víc možností zavírání a stohování. Je možné umístit jednu GN na druhou, čímž se zvětší skladovací prostor. Víko má 2 možnosti uzavírání. Jednu pomocí klipu a druhou pomocí druhé nádoby dnem dolů, čímž zvýšíte bezpečnost při stohování. Víko na GN může být použito také jako tác.  

Pro tabulku velikostí a další informace klikněte zde

POLYPROPYLENOVÉ ČTVERCOVÉ NÁDOBY

Čtvercový tvar usnadňuje skladování. Postranní rukojeti usnadňují manipulaci a převoz. S poklicí jsou stohovatelné, prázdné jsou zasouvatelné jedna do druhé, čímž zmenšují požadovaný prostor na skladování. Díky postranním drážkám se dají snadno oddělovat. 

Pro tabulku velikostí a další informace klikněte zde 

Vysvětlivky piktogramů:

 

 NSF certifikace

 

 Průsvitné, průhledné

 

 Splňuje technické normy pro migraci prvků

 

 Stohovatelné

 

 Ukazatel objemu

 

 V souladu s evropskými normami pro styk s potravinami

 

 Ve velikosti GN

 

 Zakulacené rohy

 

 Fialové rozlišení

 Zabudovaná etiketa s údaji nutnými pro správné skladování v rámci evropských norem

 

 Možnost použití v mikrovlnné troubě

 

 Snadné otvírání, ergnomické, boční rukojeti

 

 Snadné vyklápění

 

 Stabilní

 

 Vysoká odolnost

 

 Stohovatelné

 

 Flexibilní

 

 Univerzální

 

 Zdrsněný povrch 

 

 Barevné rozlišovací klipy

 

 Dvojité těsnění pro dokonalé uskladnění

 

 Maximální teplota

 

 Minimální teplota

 

 Možnost mytí v myčce

Zpět

Facebooková diskuze

Nákupní košík
0 ks za 0.00 Kč